SP1 Aktualności Turniej szachowy 2016 czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Turniej szachowy 2016

   Tegoroczny Szkolny Turniej Szachowy odbył się w 9 listopada w czytelni. Jego cele to między innymi: popularyzacja gry w szachy oraz wyłonienie reprezentacji szkoły na zawody powiatowe. Do rozgrywek zgłosiło się 14 zawodników z klas II – VI. Sama gra przebiegała w sportowej, choć chwilami emocjonującej atmosferze. Dwoje zawodników wycofało się z turnieju, o trzecie miejsce musiała być przeprowadzona dogrywka. Przebieg zawodów wsparła p. Alicja Drąg, stażystka. Wszyscy uczestnicy turnieju szkolnego otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
   Ostatecznie w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Maria Bodnar, w kategorii chłopców kolejno miejsca zajęli: I – Błażej Dziewiński, II – Kamil Tomaszewski, III – Filip Kozik. Ta czwórka reprezentowała naszą szkołę na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lubskim Domu Kultury w Lubsku w dniu 16.11.2016 r. Na 9 startujących drużyn szkół podstawowych z całego powiatu żarskiego nasi uczniowie drużynowo zajęli bardzo wysokie III miejsce. Dla siebie jako zawodnicy zdobyli brązowe medale, a dla swojej szkoły – piękny puchar. Wielkie gratulacje!
Andrzej Woźniak


fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA