SP1 Aktualności Udział uczniów klasy 2b w III INTEGRACYJNYM ŻARSKIM PRZEGLĄDZIE TEATRÓW czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Udział uczniów klasy 2b w III INTEGRACYJNYM ŻARSKIM PRZEGLĄDZIE TEATRÓW

   30 listopada 2016 r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. G.P. Telemanna w Żarach odbył się III Integracyjny Żarski Przegląd Teatrów zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość Życia” w Żarach. Wzięły w nim udział zespoły teatralne z Dziennego Domu Wsparcia MOPS w Żarach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żarach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubsku, Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach, Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Żarach, Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość Życia”.
   Po raz kolejny także nasza szkoła z entuzjazmem przyjęła zaproszenie na tę imprezę. Uczniowie klasy 2b pod opieką swojej wychowawczyni pani Irenki Wiącek przygotowali show pt. „Jesienne impresje”. Ich występowi towarzyszyły gromkie owacje! Poproszono nawet o taniec na bis.
   Udział w przeglądzie był dla drugoklasistów wielkim przeżyciem. Mogli nie tylko zaprezentować się przed szerszą publicznością, ale także obejrzeć występy zespołów, w których składzie były osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i w podeszłym wieku. To spotkanie pokazało, że MY, LUDZIE jesteśmy różni, ale tak samo przeżywamy tremę przed występem i radość z dzielenia się swoją pasją.
   Jak bardzo barwna i zróżnicowana pod względem tematycznym i artystycznym była to impreza, możecie przekonać się, oglądając fotorelację.
Irena Wiącek i Edyta Talarowska


fot. Edyta Talarowska
 
STOPKA