SP1 Aktualności Żywa lekcja historii czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Żywa lekcja historii

   W poniedziałek, 5 grudnia 2016 r. społeczność uczniowska kl. IV -VI uczestniczyła w żywej lekcji historii, którą w formie spektaklu Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował zaprezentowała Agencja Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia. Aktorzy w sposób przystępny, okraszony dowcipem przybliżyli uczniom najważniejsze daty i wydarzenia historyczne z XVI i XVII wieku ( od panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego).
   Widowisko zawierało scenki historyczne z udziałem publiczności, pokaz walki na szable Odsiecz wiedeńska, strojów i uzbrojenia (repliki). Dużą atrakcją dla uczniów był wystrzał z broni czarno prochowej- repliki pistoletu skałkowego z XVII w.
Bożena Masłowskafot. Julia Gruchot
 
STOPKA