SP1 Aktualności W labiryncie magii wtorek, 11 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

W labiryncie magii

   30 listopada klasa 2f zamieniła się w labirynt magii, do którego zostały zaproszone przedszkolaki z naszego oddziału szkolnego. Zajęcia rozpoczęły się przedstawieniem teatralnym pt.: „Ucieczka smoków”. Następnie uczniowie klasy 2 opowiedzieli o poszczególnych składnikach Pogody: Temperaturze powietrza, Prędkości i kierunku wiatru, Zachmurzeniu nieba, Opadach. Wyniki badań zostały umieszczone na specjalnych planszach. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych dotyczących jesiennej pogody. Na koniec nasi goście otrzymali w prezencie własnoręcznie wykonane przez uczniów klas 2, jesienne sowy.

   W dalszej części dnia uczniowie klasy 2f brali udział we wróżbach andrzejkowych. Punktem kulminacyjnym był udział uczniów w qizie podsumowującym dotychczasową naukę. Uczniowie zostali podzielni na 6 zespołów. Pytania qizowe dotyczły zagadnień z edukacji polonistycznej, matematyczne i przyrodniczej.

   Zabawa z nauką wprawiły w wyśmienity nastrój uczniów.
Anna Andrukiewicz


fot. Anna Andrukiewicz
 
STOPKA