SP1 Aktualności Koło filmowe – spotkanie piętnaste czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Koło filmowe – spotkanie piętnaste

   W środę, 21 grudnia 2016 r., w sali 304b SP 1 w Żarach odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie członków koła filmowego. Wzięło w nim udział trzydzieścioro uczniów klasy II-VI oraz dwoje rodziców. Obejrzeliśmy animację Opowieść wigilijna w reż. Roberta Zemeckisa.
   To zdecydowanie najlepszy film, jaki udało nam się zobaczyć w czasie spotkań koła filmowego. Wszystko to zasługa Karola Dickensa, autora opowiadania, na podstawie którego powstał obraz oraz specjalisty od filmów przygodowych, Roberta Zemeckisa.
   Główny bohater mógł przeżyć coś, o czym wielu z nas marzy. Ujrzał swoje życie, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, zrozumiał popełnione błędy i…
   Zapraszam do obejrzenia filmu, wcześniej jednak warto przeczytać tekst literacki. Oto linki do dwóch tłumaczeń Opowieści wigilijnej Dickensa:


oraz link do artykułu prasowego:
Piotr Pałac


 
STOPKA