SP1 Aktualności Współpraca ze szkołą podstawową w Wielkiej Brytanii czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Współpraca ze szkołą podstawową w Wielkiej Brytanii

   W tym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą podstawową The Willows C of E Primary School w Stratford-upon-Avon w Wielkiej Brytanii (http://www.willows.warwickshire.sch.uk). 

alt

   Do The Willows C of E Primary School uczęszcza 420 uczniów. Nazwa szkoły pochodzi od wielkiej wierzby, która rośnie na jej terenie. W Wielkiej Brytanii dzieci tradycyjnie noszą mundurki. Każda szkoła posiada swój charakterystyczny kolor oraz logo. Podopieczni z The Willows C of E Primary School mają zielone uniformy z żółtym emblematem szkoły.

alt

Dodatkowo przesłano nam krótką historię miasteczka Stratford-upon-Avon, które zostało założone w starożytności przez Rzymian. W tamtych czasach tereny obecnej Wielkiej Brytanii były częścią Imperium Rzymskiego. Jednak pomimo upływu lat nadal można napotkać starożytne pozostałości w Anglii.

alt

Warto również wspomnieć, że Stratford-upon-Avon jest miastem rodzinnym Williama Shakespeare’a, brytyjskiego dramaturga oraz poety, który jest uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej. Z okazji 400. rocznicy śmierci Szekspira dzieci przygotowały wystawę na temat jego życia i twórczości.

alt

Natomiast uczniowie klasy 5b przygotowali prezentację naszej szkoły dla swoich rówieśników ze szkoły w Stratford-upon-Avon:

 
Karolina Wojtiuk
 
STOPKA