SP1 Aktualności Święto Niezapominajki 14.05.2010 r. sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Święto Niezapominajki 14.05.2010 r.

 1. Spotkanie członków LOP-u na placu apelowym (godz. 9.50).
 2. Historia Święta Niezapominajki –wystąpienie prezesa LOP-u, pani dyr. Ewy Krauze-Michalskiej.
 3. Wiersze i rymowanki o niezapominajce –recytacje dzieci.
 4. Piosenka pt. „Czarodziejskie nasionko” (Daria Antoniewicz, kl. IIc).
 5. Wysiewanie nasion niezapominajki do skrzynek przez najmłodszych ogrodników (przedstawiciele kl. I, kl. II i kl. III).
 6. Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kartkę okolicznościową z niezapominajkami (wręczenie nagród).
 7. Wyróżnienia za konkurs „Z ekologią na ty” przeprowadzony dla członków LOP-u z kl. II i kl. III.
 8. Egzamin na młodego przyrodnika.
 9. Pasowanie członków LOP-u kwiatem niezapominajki przez Paulę Robińską.
 10. Wręczenie legitymacji członkowskich LOP-u.
 11. Zakończenie uroczystości.


Uczniowie klas pierwszych z okazji
Święta Niezapominajki 
w sposób poetycki przedstawili niezapominajkę.


Niezapominajki są to kwiatki z bajki, 
gdy siądziesz na łące, 
to szepczą skromnie: 
nie zapomnij o mnie! 
          Paulina Peszek, kl. 1a 

Niezapominajko, niezapominajko, 
Jesteś ty cudna wiosny przypominajka. 
Niebieska jak niebo, z oczkiem żółtym jak słonko. 
Moja niezapominajka -bajka. 
          Jagienka Śmiłowska, kl. 1a 

Nie zapomnij uczniu drogi 
o szacunku do przyrody! 
Ja zaś Niezapominajka, kwiatek malusieńki, 
rosnę sobie nad potoczkiem 
i mrugam żabim oczkiem: 
nie zapomnij o mnie! 
          Miłosz Szkolny, kl. 1c 

W moim ogródku na rabatce 
Przy małej niebieskiej chatce 
rośnie maleńki, błękitny kwiatek - niezapominajka 
- podpowiada bratek. 
          Maciej Rysiewicz, kl. 1c
  


    Dnia 14 maja obchodziliśmy Święto Niezapominajki zorganizowane przez członków szkolnego koła LOP-u wraz z ich opiekunami. Pięknie przystroiliśmy hol szkolny błękitnymi kwiatkami oraz plakatami. W tym „błękitnym” nastroju spotkaliśmy się z prezesem zarządu LOP-u w Żarach panią Ewą Krauze-Michalską, która opowiedziała dzieciom o niezapominajce i podkreśliła, że niezapominajka stała się symbolem naszej kultury ekologicznej. Uczniowie klas młodszych zaprezentowali swoje wierszyki o tym bajkowym kwiatku. Następnie była piosenka „Czarodziejskie nasionko” zaśpiewana przez Darię Antonkiewicz, a po chwili mali „przyrodnicy” wysiali nasionka niezapominajki i postanowili wyhodować je na przyszły rok. Było mnóstwo nagród za najładniejszą kartkę okolicznościową z niezapominajkami i za różne konkursy ekologiczne. Ciekawostką i chyba największą atrakcją, szczególnie dla pierwszaków był zabawny egzamin na przyrodnika. Co chwilę coś się działo „jak to w przyrodzie”. Najpierw usiadły „muszki” na noskach członków LOP-u, był deszczyk, kolory przyrody na twarzach , poznawanie kwaśnych i słodkich smaków przyrody oraz sprawdzian siły, zwinności i wytrwałości. Po złożeniu przyrodniczego przyrzeczenia odbyło się pasowanie „niezapominajką” na przyrodnika. Na zakończenie pani prezes LOP-u w Żarach uroczyście wręczyła legitymacje członkom Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przy SP 1. Niezapominajkowy dzień był wyjątkowy i bajkowy.
Zapraszamy na przyszły rok na niezapominajkowe spotkanie.
Kazimiera Ardelli
 
STOPKA