SP1 Aktualności Certyfikat "Szkoły Promującej Zdrowie" dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach! piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Certyfikat "Szkoły Promującej Zdrowie" dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach!

   W czwartek, 24 marca 2017 r., Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach otrzymała Certyfikat Lubuskiego Kuratora Oświaty „Szkoły Promującej Zdrowie”.
   Pani dyrektor Agnieszka Ropska oraz pani wicedyrektor Honorata Kryszewska, szkolny koordynator projektu, odebrały tego dnia w Gorzowie Wielkopolskim z rąk Lubuskiego Kuratora Oświaty, pani Ewy Rawy, certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”.
   Certyfikat ten przyznawany jest na trzy lata za rozliczne działania mające na celu promocję zdrowego trybu zdrowia. To trzecie wyróżnienie dla SP 1 w Żarach, a więc już bez mała 10 lat zajmujemy ważne miejsce na mapie szkół lubuskich, które w szczególny sposób dbają o szerzenie wiedzy na temat zdrowego życia.
   Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach uczestniczy między innymi w akcjach TRZYMAJ FORMĘ, MAŁY MISTRZ, OWOCE I WARZYWA W SZKOLE, MLEKO W SZKOLE, prowadzone są zajęcia kulinarne, w czasie których uczniowie wykonują sałatki owocowe i warzywne, zajęcia przyrodnicze – dzieci z klas I-III zakładają ogródki warzywne, dbają o nie, potem zbierają plony i wykonują dla społeczności szkolnej oraz rodziców zdrowe kanapki. Poza tym w SP 1 organizuje się prelekcje, spotkania z dietetykami i psychodietetykami.
Dyrektor SP 1 w Żarach
Agnieszka Ropska

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem i nagraniami Akademickiego Radia Index:
 

Na zdjęciu od lewej: wojewódzki koordynator projektu, pani Anna Żarnowska, regionalny koordynator projektu, pracownik ODN oraz współpracownik Akademickiego Radia INDEX, pani Małgorzata Bugaj, dyrektor SP 1 w Żarach, pani Agnieszka Ropska oraz szkolny koordynator projektu, pani wicedyrektor Honorata Kryszewska.

fot. Małgorzata Bugaj
 
 
STOPKA