SP1 Aktualności Koło filmowe 17/18 – spotkanie pierwsze sobota, 15 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Koło filmowe 17/18 – spotkanie pierwsze

   W piątek, 22 września 2017 r., w gabinecie 304b zebrało się dwadzieścioro troje uczniów, by wspólnie obejrzeć pierwsze filmy braci Lumière oraz obraz Danny`ego Boyle`a, zdobywcę ośmiu Oskarów – SLUMDOG. MILIONER Z ULICY.
   Uczniowie zapoznali się z pierwszymi filmami w historii kina – m.in. Wyjście robotników z fabryki Lumière w Lyonie, Śniadanie, Partyjka, Polewacz polany (uznawany za pierwszy film fabularny) oraz Wjazd pociągu na stację w La Ciotat.

   SLUMDOG. MILIONER Z ULICY był dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem. Nie spodziewali się bowiem, poza historią opowiedzianą w obrazie, że mogą istnieć na ziemi miejsca, gdzie dzieci mieszkają na ulicy, niczego nie mają, nawet rodziców i są po prostu bardzo biedne.
   W piątek, 29 września, kolejny film o zdolnym dziecku – AKEELAH I JEJ NAUCZYCIEL. Zapraszam uczniów klas IV-VII.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA