SP1 Aktualności Redaktorzy gazetki szkolnej klasy 3a u dziennikarzy! sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Redaktorzy gazetki szkolnej klasy 3a u dziennikarzy!

   Dnia 10 października 2017 r. uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach odwiedzili dziennikarzy „Gazety Regionalnej”.

   Dzieci miały okazję rozmawiać, udzielać wywiadu, zaprezentować swoje umiejętności spikera w Telewizji Regionalnej i poznać warsztat pracy dziennikarzy. Uczniowie opowiedzieli o swojej gazetce „Alfabet”, którą redagują od klasy pierwszej.

   Gazetka powstała w 1999 r. z inicjatywy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, Grażyny Ćwikły. „Alfabet” był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przez organizatorów Konkursu na najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego.
   Wychowawca klasy 3a Grażyna Ćwikła

   Cieszę się, że uczniowie klas młodszych potrafią w sposób dziennikarski wypowiadać się na łamach czasopisma, są kreatywni i twórczy, a w przyszłości być może wykorzystując swoje umiejętności zostaną DZIENNIKARZAMI! Gratuluję!
Wicedyrektor Szkoły H. Kryszewska


alt
fot. Honorata Kryszewska 
STOPKA