SP1 Aktualności Pasowanie na czytelnika 2017 czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Pasowanie na czytelnika 2017

   W miesiącu listopadzie uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej SP 1 w Żarach. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótkie przedstawienie, w którym rozpoznawały baśniowych bohaterów. Po nim złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Następnie wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę do książek. W drugiej części uroczystości dzieci zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorówbibliotecznych oraz mogły wypożyczyć po raz pierwszy wybraną przez siebie książkę. Na zakończenie nowi czytelnicy wysłuchali opowiadania Katarzyny Zychli pt. „Zwierzaki rozrabiaki”, czytanego przez starsze koleżanki.
Aktorkami w przedstawieniu były uczennice klasy VI b: Kornelia Kostecka, Dominika Kamińska, Martyna Góra, Agnieszka Dudkiewicz, Zofia Borecka, Julia Pietrusiak, Patrycja Sobczak, Wiktoria Mikołajczak.
   Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania książek.
Izabela Olszańska

fot. Izabela Olszańska
 
STOPKA