SP1 Aktualności W fabryce bombek piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

W fabryce bombek

   29 listopada uczniowie klas 4a i 4c wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Złotoryi, by zobaczyć, jak wygląda produkcja bombek choinkowych.
   Po zakładzie oprowadził nas przewodnik. Pokazał szklane rurki, które z huty szkła przywozi się do fabryki. Tutaj pracownicy rozgrzewają je palnikami i wydmuchują odpowiedniej wielkości kule. W zakładzie jest też maszyna do automatycznego ich wytwarzania. Następnie szklane kule nakładane są na specjalny taśmociąg i zanurzane w farbie. Takie jednokolorowe kule trafiają na stół pracowników, którzy je odpowiednio dekorują. Kolejnym etapem jest paczkowalnia, skąd gotowe bombki trafiają do sklepu i są wysyłane na cały świat. Rocznie zakład produkuje ok. 30 milionów sztuk bombek. Zdobią one między innymi choinkę w pałacu prezydenckim. Kiedy poznaliśmy pracę we wszystkich działach, postanowiliśmy sami spróbować swoich sił w dekorowaniu bombek. Okazało się, że nie jest to łatwe zadanie. Własnoręcznie, lepiej lub gorzej pomalowane, zabraliśmy do domu. W sklepie zakładowym mogliśmy podziwiać różnorodność bombek i kupić te, które zachwyciły nas najbardziej. Największym powodzeniem cieszyły się bombki w kształcie ogórka, których zawieszenie na choince ma przynieść pomyślność w nadchodzącym roku.
   Pogoda dopisała, humory również, więc bardzo szybko minęła nam podróż powrotna.
Wychowawcy klas 4a, 4c i Jolanta Kozińska

fot. Jolanta Kozińska
 
STOPKA