SP1 Aktualności Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze - andrzejki w klasie 4b piątek, 07 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze - andrzejki w klasie 4b

   Andrzejki obchodzone są nie tylko w Polsce, np. dzień ten jest świętem narodowym w Szkocji. Zupełnie inaczej niż w Polsce, w Szkocji ludzie biorą udział w licznych paradach, koncertach, wspólnych zabawach i tańcach. Według polskich wierzeń noc Świętego Andrzeja jest magicznym czasem, kiedy to wróżby mają szczególną moc i pozwalają przewidzieć przyszłość. Dzisiaj andrzejki są świetną okazją do dobrej zabawy z przymrużeniem oka. Z jednej strony zabawy we wróżenie pobudzają dziecięcą wyobraźnię, z drugiej ukazują szacunek dla polskich obrzędów i tradycji ludowych. Są też sygnałem dla dzieci, że w następny dzień rozpoczyna się adwent. W czwartek, 30 listopada, w klasie 4b uczniowie na chwilę oderwali się od rzeczywistości i przenieśli się w magiczny świat wróżb andrzejkowych. Mieliśmy szklaną kulę, wróżki i czarodziejów, którzy pobudzili naszą fantazję przewidując przyszłość. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, sława czy może niespodzianka. Było wiele śmiechu i emocji.
Izabela Mielniczek
wychowawca klasy 4b

Fotorelacja:


 
 
STOPKA