SP1 Aktualności Maskotka z Hiszpanii piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Maskotka z Hiszpanii

   Maskotka z Hiszpanii Nasza szkoła jest autorem kolejnego już projektu międzynarodowego wymiany maskotek. Tegoroczny projekt zatytułowany jest "Friends Forever" (pol. przyjaciele na zawsze), a jednym z jego celów jest nawiązanie przyjaźni międzynarodowych. W tym roku szkolnym SP 1 w Żarach odwiedzą maskotki z pięciu różnych krajów. Teraz gościmy maskotkę z Hiszpanii, z miejscowości Monresa pod Barceloną. Duża małpka niesie ze sobą piękne przesłanie. Nazywa się Pau. Jest to katalońskie imię nadawane chłopcom. Możemy je przetłumaczyć na angielski jako "Paul" (imię dla chłopca) oraz "peace" (pol. pokój).
   Podczas wizyt maskotek poznajemy kraje biorące udział w projekcie, ich kulturę, tradycje i obyczaje. Nawiązujemy również przyjaźnie, poznając codzienne życie rówieśników z innych państw. Na każdy miesiąc mamy inne zadania projektowe, które wykonujemy z pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz tradycyjnych projektów. Nasz projekt ma stronę internetową, na której komunikujemy się, i który jest bazą wypracowanych materiałów i rezultatów naszych międzynarodowych działań.
Izabela Mielniczek

Fotorelacja z wizyty hiszpańskiej maskotki: 

 
STOPKA