SP1 Aktualności PROJEKT „FLAT STANLEY” - Zwiedzamy Kanadę! czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

PROJEKT „FLAT STANLEY” - Zwiedzamy Kanadę!

   Klasy 4a i 4f uczestniczą w międzynarodowym projekcie z j. angielskiego „Flat Stanley”, który polega na korespondencyjnej współpracy pomiędzy naszymi uczniami a szkołami z całego świata.
   Udział w projekcie oznacza wykonanie postaci z papieru, nadanie imienia i wysłanie do swoich rówieśników z prośbą o opisanie jej podróży. Dzieci, oczami wysłanego bohatera, poznają nowe miejsca, kulturę, tradycje i obyczaje państw na całym świecie.
 
alt

   Tym razem przedstawiam kolejny etap tego projektu: „A trip to Canada”. Niedawno ze swojej podróży wrócili Weronika i Staszek. Odwiedzili oni kanadyjską szkołę – Birchwood Elementary School w Kanadzie. W trakcie pobytu nasi mali podróżnicy, m.in. mieli okazję uczestniczyć w lekcjach, imprezie halloweenowej, odwiedzili Montreal oraz stolicę - Ottawę.

  Kanada to drugie największe państwo na świecie, ale mieszka tam mniej ludzi niż w Polsce ze względu na niesprzyjający klimat panujący na północy. W tym roku hucznie świętowano 150-lecie powstania tego kraju, gdyż oficjalnie nastąpiło to w 1867 r. Nazwa „Kanada” oznacza „wioska” lub „osada” i wywodzi się z języka Indian zamieszkujących tamtejsze tereny. W kraju klonowego liścia obowiązują dwa języki urzędowe: angielski i francuski.

  Samuel, Riley i Bianka z Birchwood Elementary School (w prowincji Quebec) przygotowali specjalną prezentację na temat swojej szkoły i regionu:

alt

 
Weronika i Staszek zostali wykonani przez Katię Volosatovą i Michała Micinowskiego z kl. 4f.

alt

Zapraszam w wirtualną podróż do kraju klonowego liścia alt
Karolina Wojtiuk
 
STOPKA