SP1 Aktualności Obiady Stanisławowskie ma kartach historii środa, 12 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Obiady Stanisławowskie ma kartach historii

   W dniach 30.09 – 14.10.2010 uczniowie z klas I-VI wzięli udział w projekcie edukacyjnym i zarazem konkursie plastycznym zorganizowanym przez PZU pod hasłem Obiady Stanisławowskie ma kartach historii.
   Najpierw uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. Bożenę Masłowską, dzięki czemu wniknęli w tło historyczne epoki Oświecenia. Następnie dzięki gościnności p. Cezarego Sułkowskiego odbyli wirtualną wycieczkę po salach Zamku Królewskiego w Warszawie. Jako zadanie domowe uczniowie mieli zajrzeć do Wikipedii, poszperać po Internecie, poszukać w publikacjach wiadomości o postaciach okresu stanisławowskiego. I wreszcie przyszła kolej na najważniejsze: wykonanie na jednym z dwóch nadesłanych przez Organizatora arkuszy (100 x 140 cm!) ilustracji jednego z obiadów u Króla Stasia. Pomimo, że były zarysy jednej z sal zamkowych, można było puścić wodze fantazji.
   Pracę grupy w części plastycznej poprowadził p. Andrzej Woźniak. Podsunął pomysły, doradzał techniki… Nie obyło się bez niespodzianek: jeden z arkuszy –już z namalowanymi obrazami na scianie – uległ zalaniu . Ale to nic – był przecież drugi arkusz. Tylko, że pracę trzeba było rozpoczynać od nowa, a czas uciekał… Wykonawcy pracy działali jednak z zaangażowaniem i wytrwałością, niektórzy nawet w domach. Przez to również rodzice zostali zaangażowani w sprawę…
   W końcu praca została szczęśliwie ukończona. Wykonawcy i pierwsi widzowie (wśród nich pani Dyrektor) byli końcowym efektem zachwyceni.  Oryginał pracy został sfotografowany i droga internetową przesłany do Warszawy. W Galerii Konkursu, wśród innych prac nasza praca prezentuje się całkiem, całkiem.
Głosowanie internetowe w dniach: 25-29 października 2010 na stronie www.obiadystanislawoskie.pl
Andrzej Woźniak

 
fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA