SP1 Aktualności Wideospotkanie z Kazachstanem poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wideospotkanie z Kazachstanem

   Uczniowie klasy 5c wzięli w czwartek, 18 stycznia 2018 r., udział w wideospotkaniu z potomkami Polaków żyjących w Kazachstanie.
   W Żarach wybiło południe, w Astanie, stolicy Kazachstanu, było już po siedemnastej.
   Pan Daniel, nauczyciel języka polskiego, który wyjechał z Polski do pracy w tym kraju, rozmawiał z nami oraz swoimi podopiecznymi o pogodzie (panuje tam obecnie trzydziestostopniowy mróz, niedawno przeszła śnieżyca, część zajęć w szkołach jest odwołana), o samej Astanie, my opowiedzieliśmy o Żarach, bliskim sąsiedztwie Niemiec, o naszej szkole, pokazaliśmy, że u nas też gęsto pada śnieg. Pan Daniel podziękował za kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi (jego podopieczni byli zachwyceni naszymi ręcznie wykonanymi kartkami i szczerymi życzeniami).
   Uczniowie SP 1 zadawali pytania młodzieży kazachskiej, jedna z jej przedstawicielek przedstawiła się w języku polskim i opowiedziała krótko o sobie.
   Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej, pełnej uśmiechów atmosferze. To początek współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach z Kazachstanem. Warto zaznajamiać uczniów z Polski z losem rodaków, którzy z powodu kapryśnej historii zostali oderwani od ojczyzny.
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA