SP1 Aktualności Filmowe ferie w JEDYNCE 2018 czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Filmowe ferie w JEDYNCE 2018

   Z inicjatywy Dyrektora SP 1, pani Agnieszki Ropskiej, Stowarzyszenie „Dobra Szkoła”, organizacja pożytku publicznego działająca przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach, wzięło w tym roku udział w konkursie ogłoszonym przez Gminę Żary o statusie miejskim na realizację zadania z zakresu „Dofinansowanie wypoczynku dla dzieci i młodzieży w okresie ferii w roku 2018 wraz z przeprowadzeniem działań i programów z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu i innych środków psychoaktywnych”.
   Otrzymaliśmy na ten cel od Urzędu Miasta Żary dotację w kwocie 1400 zł, także Stowarzyszenie wniosło swój wkład na realizację zadania.
   W dniach od 12 do 16 lutego 2018 r. uczniowie SP 1 w Żarach brali udział w różnego rodzaju zajęciach: sportowych w małej sali gimnastycznej, filmowych w żarskim kinie „Pionier” (dwa seanse) oraz w gabinecie wyposażonym w tablicę interaktywną, jak również z zakresu profilaktyki. W przerwie między nimi dzieci jadły obfite śniadania. Uczestnicy otrzymali również nagrody za czynny udział w zajęciach profilaktycznych, które otrzymały z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Ropskiej oraz Pani Wicedyrektor Honoraty Kryszewskiej. Były nimi starannie dobrane gry planszowe, które jeszcze bardziej zintegrowały zebranych.
   Realizacji zadania z zakresu dofinansowania wypoczynku dla dzieci i młodzieży w okresie ferii w roku 2018 wraz z przeprowadzeniem działań i programów z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu i innych środków psychoaktywnych towarzyszyły uśmiechy, chęć działania oraz chęć zdobycia wiedzy.
   Uczniowie w aktywny sposób spędzili pierwszy tydzień ferii, poszerzyli swoją wiedzę z zakresu profilaktyki, nawiązały się także nowe znajomości, co z kolei ma wpływ na integrację uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach.
Piotr PałacFotorelacja


fot. Piotr Pałac

Relacja Telewizji Regionalnej 

 
STOPKA