SP1 Aktualności Ja i moje zęby czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Ja i moje zęby

   W roku szkolnym 2017/2018 realizowany był program „Chroń dziecięce uśmiechy”. W kl. 3a i 3c nosił on tytuł „Ja i moje zęby”, w kl. 4d i 4g - „Ja i mój uśmiech”. W programie uczestniczyło 44 dzieci z kl. 3 i 37 z kl. 4 oraz czworo nauczycieli, wychowawcy klas: 3a p. G. Ćwikła, kl. 3c p. E. Witkowska, kl. 4d p. I. Szczuka i kl. 4g p. I. Wojtiuk. W czasie zajęć uczniowie wykonali plakaty na temat profilaktyki higieny jamy ustnej, rysowali swój uśmiechnięty portret, szczoteczki do zębów z przyszłości, bakterie mieszkające w chorych zębach i inne. Nauczyciele przeprowadzili pogadanki, eksperymenty, ćwiczenia zespołowe, obserwacje i zainicjowali scenki, podczas których utrwalili wiadomości i umiejętności dotyczące podstawowej zasady profilaktyki higieny jamy ustnej. Poznali też rolę i funkcję zębów, dowiedzieli się o dodatkowych korzyściach płynących z posiadania zdrowych zębów, poznali ich budowę, dowiedzieli się, jak ważne są zdrowe i silne zęby w codziennym życiu człowieka Uczniowie utrwalili zasady mycia zębów i dowiedzieli się, jak ważne są czyste i niezniszczone akcesoria do dbania o higienę jamy ustnej. Dowiedzieli się także, że próchnica to choroba, którą należy leczyć, poznali pojęcie profilaktyki fluorowej, utrwalili wiadomości dotyczące pracy dentysty, ortodonty oraz poznali korzyści płynące z regularnych wizyt u stomatologa i w miarę potrzeby u ortodonty.
Opiekunowie SK PCK
Joanna Naumik
Krystyna Rewaj

alt
fot. Grażyna Ćwikła


 
STOPKA