SP1 Aktualności Wycieczka edukacyjna klasy 3f "Od uprawy do potrawy" czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wycieczka edukacyjna klasy 3f "Od uprawy do potrawy"

   5 lutego chętni uczniowie z klasy 3f oraz uczestnicy zajęć świetlicowych świetlicy Promyk TPD w Żarach wzięli udział w wycieczce edukacyjnej "Od uprawy do potrawy" prowadzonej przez pracowników sklepu Tesco.
   Program edukacyjny "Od uprawy do potrawy" to ekspedycje do miejsc, w których każdy uczeń podejmuje decyzję o swoim odżywianiu. Zamiast poznawania teorii, dzieci samodzielnie odkrywały, badały i wyciągały własne wnioski. Próbowały nowych smaków i łamały szyfry etykiet. Odkrywały, że za zwykłym ananasem kryje się niezwykła historia podróży przez ocean.
   Dzieci podczas wycieczki były bardzo aktywne i ciekawe wszystkiego, co zobaczyły i usłyszały. Ulubioną częścią Ekspedycji była degustacja, ale przede wszystkim odszukiwanie naklejek potrzebnych do piramidy żywieniowej.
   Do programu mogą przyłączyć się wszystkie chętne klasy. Wystarczy zgłosić swój udział i zarejestrować się na stronie sklepu Tesco i wpisać nazwę programu "Od uprawy do potrawy".
   Zachęcam klasy do udziału w zajęciach - są ciekawe i łączą praktykę z teorią.
Anna Andrukiewicz
 
STOPKA