SP1 Aktualności Ferie z językiem angielskim w naszej szkole piątek, 07 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Ferie z językiem angielskim w naszej szkole

   Podczas ferii uczniowie Jedynki aktywnie spędzali czas z językiem angielskim. W ramach projektu międzynarodowego przygotowałam dla nich ostatnio bardzo popularny "escape room", czyli "pokój ucieczkę". Gra polegała na tym, by wydostać się z klasy pełnej zagadek i zadań w języku angielskim. Uczniowie przeszukiwali klasę w poszukiwaniu kolejnych zadań, kodów i haseł, aby na końcu z zamalowanego kodu QR otrzymać końcowe hasło.
   Wtorek był dniem nowoczesnych technologii. Uczniowie rozwiązywali zadania z użyciem projektora i telefonów. Bardzo podobał im się pomysł na wykorzystanie telefonów do celów edukacyjnych.
   W środę naszym tematem przewodnim były oczywiście walentynki. Dzieci rozszerzały swoje słownictwo podczas zabaw językowych. Dowiedzieliśmy się także, że w Finlandii nie obchodzi się walentynek, ale Dzień Przyjaźni. Środa łączyła gry tradycyjne z tymi wykorzystującymi nowoczesne technologie. Graliśmy w kalambury, bingo i inne.
   Czwartek spędziliśmy na graniu w gry planszowe rozwijające umiejętności językowe, a w piątek realizowaliśmy zadanie do projektu eTwinning.
   Dzieci bawiły się świetnie i spędziły ferie na rozwijaniu umiejętności do komunikacji w języku angielskim.
Izabela MIelniczek


fot. Izabela Mielniczek
 
STOPKA