SP1 Aktualności Uroczyste obchody 73. rocznicy powstania Jednostek Garnizonu Żary czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Uroczyste obchody 73. rocznicy powstania Jednostek Garnizonu Żary

   W niedzielę, 18 marca 2018 r., Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, p. Agnieszka Ropska, wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystych obchodach 73. rocznicy powstania Jednostek Garnizonu Żary: 42. Pułku Zmechanizowanego im. Hetmana Wielkiego Koronnego Stanisława Żółkiewskiego, 33. Pułku Artylerii im. Gen. Stanisława Kopańskiego i 16. Batalionu Saperów.
   O godzinie 12.00 odbyła się uroczysta msza święta w Kościele Rektoralnym (dawnym Garnizonowym) w intencji żołnierzy byłych Jednostek Garnizonu Żary, ich rodzin i pracowników wojska w Żarach. Przewodniczył jej ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, bp Tadeusz Lityński.
   O godzinie 13.30 na cmentarzu komunalnym w Żarach odbył się Apel Pamięci w 73. Rocznicę powstania Jednostek Garnizonu Żary oraz przemarsz do Krzyża Wołyńskiego.
Dyrektor SP 1 w Żarach
Agnieszka Ropska

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA