SP1 Aktualności VIII Żarski Sejmik Krajoznawczy „Mijające Krajobrazy, czyli budowanie polskości na Ziemi Żarskiej” czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

VIII Żarski Sejmik Krajoznawczy „Mijające Krajobrazy, czyli budowanie polskości na Ziemi Żarskiej”

   W piątek, 23 marca 2018 r., w sali konferencyjnej żarskiego Ratusza odbył się VIII Żarski Sejmik Krajoznawczy pod patronatem Burmistrz Miasta Żary, pani Danuty Madej, zorganizowany przez Żarski Oddział PTTK. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Mijające Krajobrazy, czyli budowanie polskości na Ziemi Żarskiej”. W sejmiku wzięli udział uczniowie żarskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały dzieci, które rozwijają swoją pasję i zainteresowania.
   Zgromadzeni z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali referatów oraz prezentacji na tematy:

„Historia jednego sztandaru” - Adam Masiowski
„Las i piosenka” – Tomasz Fetzki
„Ośliczka Baska - maskotka 105. Kresowego Szpitala Wojskowego, która żyła naprawdę” – Marek Femlak

   Ostatnim punktem sejmiku było podsumowanie Finału Powiatowego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”, w którym co roku bierzemy udział. Prace naszych uczennic uplasowały się na wysokiej pozycji:

Agnieszka Dudkiewicz ucz. kl. VI b –zajęła II miejsce za pracę multimedialną „Wojenne losy moich Dziadków” - praca zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego
Aleksandra Kaszubska – zajęła III miejsce, również za pracę multimedialną „Historia moich Dziadków”.

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA