SP1 Aktualności „Problem z głowy” - program profilaktyki zdrowotnej piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

„Problem z głowy” - program profilaktyki zdrowotnej

   W marcu w klasach pierwszych realizowany był Ogólnopolski Program profilaktyki zdrowotnej „Problem z głowy”. Jego celem było zwiększenie świadomości postępowania z wszawicą wśród dzieci i rodziców. Rodzice otrzymali ulotki informacyjne na temat wszawicy. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których dowiedziały się, co to jest wszawica, uczyły się rozpoznawania jej objawów, nabywały umiejętności radzenia sobie z problemem. Pani pielęgniarka dokonała w tym czasie przeglądu głów dzieci. Podsumowaniem programu były prace plastyczne uczniów, które zostały umieszczone na szkolnej gazetce.
Krystyna Rewaj


fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA