SP1 Aktualności Jak to jest z tym Świętym Mikołajem? sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Jak to jest z tym Świętym Mikołajem?

   Święty Mikołaj… Wyeksploatowany, skomercjalizowany, czerwony, z nieodłączną brodą – siwą i długą. Poza tym: renifery (każdy ma swe imię), skrzaty, elfy, wróżki, fabryki zabawek, Finlandia, Laponia i tak dalej, i tak dalej, I TAK DALEJ!
   A jak jest naprawdę? Czy w ogóle istniał? Kim był? Gdzie? Kiedy?
   Zachęcam do lektury jednodniówki, czyli specjalnego wydania „Pulsu Jedynki”, która ukazała się 6 grudnia. Znajdziecie w niej odpowiedź na wyżej postawione pytania, zaś uczniowie klas IV-VI będą mieli okazję przypomnieć sobie zasady pisania listu prywatnego.
Piotr Pałac


Puls Jedynki
wydanie specjalne 6 grudnia 2010
 
STOPKA