SP1 Aktualności Tydzień Języka Polskiego w SP 1 w Żarach piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Tydzień Języka Polskiego w SP 1 w Żarach

   W dniach 16-20 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach odbył się Tydzień Języka Polskiego. Nauczyciele tego przedmiotu przygotowali szereg działań, których celem było pogłębienie wiedzy o języku polskim i współczesnym patriotyzmie.
   16 kwietnia w czasie lekcji języka ojczystego uczniowie recytowali hymn narodowy, przy okazji przypomnieli sobie okoliczności powstania tej ważnej dla każdego Polaka pieśni.
   17 kwietnia upłynął pod znakiem frazeologii – uczniowie klas siódmych wzięli udział w turnieju frazeologicznym.
   18 kwietnia – to dzień ortografii. Dzieci z wszystkich klas brały udział w krótkim teście sprawdzającym znajomość pisowni wyrazów, mogły zdobyć certyfikat ortograficzny trzeciego, drugiego i pierwszego stopnia.
   19 kwietnia uczniowie klas szóstych uczestniczyli w debacie na temat patriotyzmu w czasie pokoju. Młodzież wypowiadała się na temat tego, czym jest dziś dla nich patriotyzm. Każda z klas przygotowała plakaty.
   20 kwietnia całą społeczność SP 1 w Żarach zebrała się na placu apelowym w barwach narodowych, by zamanifestować w ten sposób miłość do Ojczyzny.
Nauczyciele języka polskiego


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA