SP1 Aktualności Narodowe Czytanie w SP 1 w Żarach czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Narodowe Czytanie w SP 1 w Żarach

   W piątek, 7 września 2018 r., w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach uczniowie klas ósmych czytali młodszym koleżankom i kolegom PRZEDWIOŚNIE Stefana Żeromskiego. Tego dnia w całej Polsce czytano fragmenty powieści Żeromskiego w ramach akcji społecznej propagującej znajomość literatury polskiej - "Narodowe Czytanie". Inicjatorkami Narodowego Czytania w SP były panie bibliotekarki: Izabela Olszańska oraz Anna Andrukiewicz. Zachęcamy wszystkich do czytania: "kto czyta książki, żyje podwójnie" (Umberto Eco).
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA