SP1 Aktualności O bezpieczeństwie w świetlicy SP 1 w Żarach czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

O bezpieczeństwie w świetlicy SP 1 w Żarach

   W III tygodniu września w Naszej Świetlicy odbył się cykl zajęć dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas drogi do i ze szkoły. Uczniowie poznali (a niektórzy utrwalili) zasady poruszania się po jezdni. Poznali zagrożenia związane z poruszaniem się po drogach, rozpoznawali wybrane znaki drogowe, poznali kolory sygnalizacji świetlnej i ich znaczenie. Podczas zajęć dowiedzieli się, jak należy właściwie zachowywać się jako uczestnicy ruchu drogowego. Uczniowie słuchali i śpiewali piosenki pt. "Znaki drogowe" oraz "Światła Drogowe". Brali udział w zabawie ruchowej "Sygnalizacja świetlna". Wraz z wychowawcami udali się również na spacer po okolicy, podczas którego ćwiczyli prawidłowe i bezpieczne poruszanie się po drogach. Uczniowie wykonali także prace plastyczne. Zajęcia odbywały się w radosnej atmosferze. Uczniowie z chęcią wykonywali polecenia nauczycieli. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci jako pieszych, rowerzystów oraz pasażerów.
   Oprócz tematu dotyczącego bezpiecznego poruszania się po drogach, uczniom w świetlicy przypominane są zasady dotyczące bezpośredniego przychodzenia po lekcjach do świetlicy szkolnej, zasady bezpiecznego korzystania z zabawek, bezpieczeństwa podczas zabaw w grupach, zarówno w świetlicy, jak i na placu szkolnym.
   Wszystkim dzieciom, rodzicom, i pracownikom szkoły życzymy BEZPIECZEŃSTWA!!!
Wychowawcy Świetlicy


fot. Wychowawcy Świetlicy
 
STOPKA