SP1 Aktualności Zdrowie największym skarbem niedziela, 16 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Zdrowie największym skarbem

   W ubiegłym tygodniu gościliśmy w świetlicy pielęgniarkę p. Lucynę Głowacką, która przeprowadziła ciekawą lekcję na temat zdrowia. Celem ogólnym zajęć było kształtowanie u wychowanków właściwych zachowań prozdrowotnych. Uczniowie pogłębili wiedzę na temat zdrowego stylu życia, dowiedzieli się jak należy ubierać się o różnych porach roku. W trakcie zajęć dowiedzieli się dlaczego witaminy są nam potrzebne oraz czym jest higiena. Pani pielęgniarka zapoznała uczniów ze sposobami dbania o własne zdrowie. Uczniowie podziękowali pani pielęgniarce za przybycie wręczając zdrowy i smaczny upominek. Zajęcia poprzedzone były ciekawymi hasłami promującymi zdrowie, wierszami układanymi przez uczniów, piosenkami, filmem edukacyjnym „Witaminki- bajka dla dzieci” oraz wykonywanymi pracami plastycznymi: „Owocowo i warzywnie”, „Dlaczego hałas jest szkodliwy”?- praca w grupach. Następnego dnia uczniowie mieli okazję skosztować zdrowego i smacznego soku wyciskanego z jabłek z sadu, który samodzielnie przygotowali. SAMO ZDROWIE!
Na tę jesienną aurę nauczyciele świetlicy życzą każdemu zdrowia!!!


fot. Katarzyna Sygutowska
 
STOPKA