SP1 Aktualności „Jemy zdrowo i kolorowo” czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

„Jemy zdrowo i kolorowo”

   W ramach edukacji prozdrowotnej uczniowie klasy 2a omawiali na lekcjach zasady zdrowego odżywiania. W wyborze najzdrowszej diety warto kierować się oficjalnymi rekomendacjami, dlatego też dzieci poznały piramidę żywienia, która odzwierciedla aktualny stan wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Po omówieniu wszystkich poziomów spożywanych produktów uczniowie wykonywali swoje piramidy zdrowia. Chętnie dzielili się swoimi refleksjami na temat prawidłowych nawyków żywieniowych.
   Dzięki zajęciom dzieci zrozumiały, że warzywa i owoce są najlepszą przekąską w ciągu dnia.
Małgorzata Łukowska


fot. Małgorzata Łukowska
 
STOPKA