SP1 Aktualności Bohaterowie - Oni Walczyli o Niepodległą Polskę piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Bohaterowie - Oni Walczyli o Niepodległą Polskę
   "Bohaterowie - Oni Walczyli o Niepodległą Polskę"! Takie hasło było poświęcone prezentacji przodków - bohaterów z naszych rodzin, którzy walczyli o Niepodległość Polski. W związku z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie i pracownicy szkoły mogli zaprezentować swoich przodków, którzy walczyli o jej wolność. Zaprezentowani zostali uczestnicy pierwszej wojny światowej, powstania wielkopolskiego, wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku i żołnierze drugiej wojny światowej. Warto młodym pokazywać, że bohaterowie są nie tylko na filmach, ale w naszych rodzinach, wśród znajomych. Wystarczy zagłębić się w dzieje rodziny, porozmawiać ze starszymi. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzecz o rodzinie i poczuć dumę z bycia Polakiem!
Opracowała
Ewa Witkowska


fot. Ewa Witkowska

 
STOPKA