SP1 Aktualności Pasowanie na czytelnika środa, 12 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Pasowanie na czytelnika

   W miesiącu listopadzie uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótkie przedstawienie, w którym rozpoznawały baśniowych bohaterów. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Następnie wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę do książek. W drugiej części uroczystości dzieci zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz mogły wypożyczyć po raz pierwszy wybraną przez siebie książkę. Na zakończenie nowi czytelnicy wysłuchali opowiadania Katarzyny Zychli pt. „Maks i dentysta”, czytanego przez starsze koleżanki. Aktorkami w przedstawieniu byli uczniowie klasy VI b: Maja Harasim, Emilia Kalkowska, Nina Mandziej, Martyna Bieniek, Aleksandra Śmiłowska, Klaudia Stańczyk, Bartosz Matyjas. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania książek.
Izabela Olszańska i Anna Andrukiewicz


alt
fot. Izabela Olszańska i Anna Andrukiewicz
 
STOPKA