SP1 Aktualności Jesienna logopedia piątek, 07 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Jesienna logopedia   Od września do listopada odbywały się zajęcia logopedyczne o tematyce jesiennej. Ćwiczono narządy artykulacyjne: język, wargi, podniebienie, policzki, stosowano ćwiczenia oddechowe, słuchowe, fonacyjne i artykulacyjne. Towarzyszyły temu jesienne opowiadania i wierszyki. Ćwiczono słuchową analizę i syntezę wyrazów, wyodrębnianie głosek w nagłosie, śródgłosie i wygłosie, sylabizowanie, głoskowanie, wyszukiwanie rymów. Było słuchanie i odgadywanie dźwięków oraz ćwiczenia na rytmiczność. Doskonalono wymowę samogłosek, głosek syczących (s, z, c, dz), szumiących (sz, ż, cz, dż) oraz k, g, t, d i mowę bezdźwięczną. Stosowano różnego rodzaju pomoce logopedyczne (gry, układanki, rozsypanki, zegary i suwaki logopedyczne, materiał wyrazowo-obrazkowy, teksty itp.).Zajęcia przeplatane były ćwiczeniami kinezjologicznymi i lewopółkulowymi: układanie szeregów, sekwencji, analogii, odwzorowywanie, ćwiczenie motoryki itd. Było wesoło i zabawnie.
Zapraszamy na zajęcia rodziców i nauczycieli!
Jolanta Koch


fot. Jolanta Koch
 
STOPKA