SP1 Aktualności Biblioteka szkolna poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Biblioteka szkolna

   19 marca pierwszoklasiści ze swoimi wychowawczyniami wzięli udział w przygotowanym przez bibliotekę szkolną przedstawieniu edukacyjnym pod tytułem „W poszukiwaniu wiosny”. Wystąpiły w nim: Daria Borejszo, Magda Sulińska, Ada Warda, Ola Zychla, Daria Krasińska i Dominika Gregorowicz. Scenariusz opowiadał o spotkaniu koleżanek w bibliotece szkolnej i przygotowywaniu się ich do wycieczki do parku, by tam znaleźć zwiastuny wiosny. Dziewczynki przekazały informacje o ptakach, które powracają do nas wiosną, o jeżu śpiącym całą zimę, o wyłażących ze swych kryjówek żabach i o kwiatach cieszących oczy po zimie. W trakcie ich opowiadania na ekranie pojawiały się odpowiednie zdjęcia ukazujące zwiastuny wiosny, dodatkowo mogliśmy usłyszeć głosy pokazywanych ptaków. Po przedstawieniu przyszedł czas na zagadki. Pierwszoklasiści wykazali się bardzo dobrą pamięcią i bez trudu udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące wcześniejszej prezentacji. W podziękowaniu za udział w spotkaniu gromkim chórem zaśpiewali radosną piosenkę o wiośnie.
   Na zakończenie przedstawiono wyniki konkursu plastycznego „Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej”, wręczono nagrody autorom najciekawszych prac, a drobne upominki pozostałym uczestnikom. Wszystkie rysunki można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w holu szkoły.
 
Prace nagrodzone:
Martyna Komenda kl. I c
Maria Witkowska kl. I b
Inez Kabin kl. I b
Filip Lidtke kl. I d
Marta Sobków kl. I b
 
Wyróżnienia:
Oliwia Dembska kl. I d
Kinga Kuczek kl. I d
Oliwia Różewicz kl. I a
Paweł Bojakowski kl. I d
Kornelia Przybyłek kl. I d
Kinga Dowjat kl. I a
Pozostali uczestnicy:
Jakub Szkudlarek kl. I b
Karolina Łuczak kl. I a
Weronika Abramowicz kl. I b Zuzanna Siera kl. I c
Oliwia Winzer kl. I a
Marcelina Krzyżanowska kl. I a Wiktoria Czubacka kl. I b
Rafał Szymański kl. I d
Klaudia Lipska kl. I d
Malwina Ujazdowska kl. I d Emilia Rutkowska kl. I d
Nauczyciele biblioteki szkolnej:
Jolanta Koch
Jolanta Kozińska
 
Konkurs plastyczny dla klas pierwszych
"Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej"
Przedstawienie edukacyjne "W poszukiwaniu wiosny"
 
 
STOPKA