SP1 Aktualności Klasy piąte kodują piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Klasy piąte kodują

   Strona www.morrisgames.info to kolejna strona internetowa, która pomoże nam w nauce kodowania. Tym razem sterujemy czołgiem. Zadanie polega na tym, by pojazdem dojechać w takie miejsce na planszy, z którego można oddać strzał i zniszczyć budynek. Czołg porusza się według programu, jaki dla niego stworzymy. Komenda: move - przesuwa czołg o jedno pole, right - obraca czołg w prawo o 90 stopni, left - obraca czołg w lewo o 90 stopni, fire - to wystrzał, wait - zatrzymanie czołgu na chwilę. Dodatkowo każda z komend może zostać zwielokrotniona przy jednym wywołaniu poprzez dodanie na jej końcu w nawiasach liczby powtórzeń, np. move(3) – przesuwamy czołg o 3 pola. Kod poruszający czołgiem uruchamia przycisk Run program. Zapraszam do kodowania.
Cezary Sułkowski


fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA