SP1 Aktualności Nocka w szkole z okazji Dnia Kobiet czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Nocka w szkole z okazji Dnia Kobiet

   Świetne humory, dużo śmiechu, dobra zabawa i odrobina hałasu :-). Wszystko to i jeszcze więcej towarzyszyło kolejnej nocy spędzonej w Szkole przez naszych uczniów. Tym razem to dziewczęta z okazji Dnia Kobiet miały okazję bardzo miło spędzić czas. W piątek, 1 marca 2019 r., z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbyła się w SP 1 w Żarach nocka dla wszystkich chętnych dziewczyn z klas V-VIII.
   Spotkanie rozpoczęły: Pani Wicedyrektor Edyta Talarowska, oraz Pani Marzena Bałdyga, opiekunka SU. Życząc wszystkim dziewczynkom udanego spotkania zachęciły do zabawy i wzięcia udziału w pierwszym konkursie na najbardziej kreatywną fryzurę i ciekawie pomalowaną twarz. Wszystkich bardzo ucieszyły nagrody za 3 pierwsze miejsca - słoiki pysznej, bardzo słodkiej nutelli. A to był dopiero początek atrakcji. Opiekunami w czasie nocnej przygody byli: Pani Marzena Bałdyga, Pani Aleksandra Witkowska, Pan Sławomir Pawłowicz oraz Pani Iwona Szczuka.
W ciągu dwunastu godzin spędzonych w szkole nie mogło być mowy o nudzie. Po zjedzeniu pysznej kolacji przyszła pora na wiele atrakcji:
  • obejrzeliśmy dwa filmy,
  • karnawał w pełni, zatem nie brakowało tańców, skoków i podskoków w rytm specjalnie dobranej muzyki, nad którą czuwały nasze kochane ósmoklasistki,
  • chwilę wytchnienia od tanecznych szaleństw uczennice starszych klas odnalazły w rozgrywkach komputerowych,
  • wykazywaliśmy się swoimi umiejętnościami nie tylko tanecznymi, ale także wokalnymi, słynne Kaczuchy i Makarena porwały najbardziej oporne uczestniczki do tańca,
  • w czasie konkursu na najciekawszy strój wieczorowy (nasze pluszowe przebrania i urocze piżamy zostały docenione solidnymi garściami cukierków),
  • i najważniejsze.... pogaduchy, pogaduchy, pogaduchy w śpiworach, na schodach, na podłodze, na materacach i przy stolikach, bo przecież My dziewczyny i kobiety zawsze mamy mnóstwo do powiedzenia.
   Siódma rano nadeszła bardzo szybko i z pączkiem w ręku wszystkie zadowolone uczestniczki nocnej przygody powróciły do swoich domów. No cóż.... Do następnego razu. Nocki w SP 1 w Żarach to nie tylko wspaniała zabawa, lecz również okazja do poznania się, integracji, do bycia razem.
Iwona Szczuka

fot. Aleksandra Witkowska i Cezary Sułkowski
 
fot. Aleksandra Witkowska
 
 
STOPKA