SP1 Aktualności OBCHODY DNIA ZIEMI czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

OBCHODY DNIA ZIEMI

   Od wielu lat w naszej Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach prowadzimy akcję, promującą nie tylko zdrowy styl życia, ale przede wszystkim szeroko pojętą promocję „ekologicznego życia” w zgodzie z naturą.

   Uświadamianie dzieciom od najmłodszych lat, że Ziemia jest planetą, na której żyją nie tylko ludzie, ale setki istnień bez których i nasza egzystencja byłaby niemożliwa, a także jak ważna jest ochrona naturalnych zasobów Ziemi, prowadzimy profilaktykę mająca na celu pozostawienie naszej planety innym pokoleniom w takim stanie, aby mogły na niej żyć i współistnieć różne organizmy. Wierzymy, że wiedza zdobyta przez naszych uczniów zaowocuje w przyszłości świadomością, która na długo pozwoli nowym pokoleniom czerpać z darów natury jakimi są czyste powietrze, woda i gleba.

   Zgodnie z naszą coroczną tradycją w dniach od 3-5 kwietnia, w miesiącu w którym przypada Dzień Ziemi, zorganizujemy szereg imprez pod hasłem „Okaż kulturę i chroń naturę”.

   Obchody rozpocznie apel ekologiczny o godz.9.50, gdzie klasy I-III zaśpiewają piosenkę ekologiczną połączoną z tańcem. Zaprezentowane będą również plakaty, stroje i prace plastyczne wykonane z surowców wtórnych. Kolejnego dnia, w czwartek w świetlicy szkolnej odbędzie się turniej ekologiczny klas drugich, w czasie którego uczniowie będą rozwiązywać krzyżówki, rebusy i zagadki związane z przyrodą i ekologią. Obchody zakończą się w piątek. Wtedy uczniowie klas I-III zasadzą symboliczne drzewa i krzewy na terenie naszej szkoły. (Oczary- kwitnące zimą i iglaki).

Na obchody Dnia Ziemi zapraszamy do udziału klasy IV-VII.

Pomyślcie, co możecie zrobić dla Ziemi?
Ewa Siatkowska
 
STOPKA