SP1 Aktualności Żywa lekcja historii piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Żywa lekcja historii

   Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii „Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości” w wykonaniu aktorów Agencji Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia. Aktorzy w sposób przystępny i ciekawy przekazali uczniom informacje o zrywach narodowych i dążeniach Polaków do niepodległości, tym samym wzbogacając ich wiedzę na temat dziejów narodu polskiego.
   W trakcie lekcji uczestnicy mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów, strojów i uzbrojenia z przełomu XIX i XX wieku, wziąć udział w rekrutacji do Legionów czy też uczestniczyć w plebiscycie.
   Spektakl zakończono konkursem wiedzy, a najlepsi otrzymali pamiątkową monetę z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego.
Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA