SP1 Aktualności Zdrowe odżywianie - Spotkanie z dietetykiem w naszej szkole piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Zdrowe odżywianie - Spotkanie z dietetykiem w naszej szkole

   Dnia 26 marca 2019 r. dzieci z klasy 1b i 2b uczestniczyły w spotkaniu na temat zdrowego stylu życia. W sposób niezwykle ciekawy p.Justyna Berestecka- dietetyczka zachęcała dzieci do bardziej świadomego dbania o własne ciało. Podczas wykładu szczególną uwagę zwróciła na znaczenie zjadania śniadania przed przyjściem do szkoły. Przekonywała, że przygotowanie porannego posiłku zabiera tylko kilka minut a daje energię na dobry początek dnia. Bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny znaleźć się praktycznie w każdym posiłku. Pani dietetyczka podkreśliła, że dla prawidłowej pracy naszego organizmu niezbędne jest wypijanie co najmniej 1,5 litra wody dziennie, a nie jak to często widzimy na korytarzach szkolnych słodkich napojów. Istotne dla zdrowia i utrzymania prawidłowej wagi jest spożywanie dobrze zbilansowanych pięciu posiłków dziennie. Prawidłowo zbilansowana dieta jest podstawowym warunkiem utrzymania nie tylko prawidłowej wagi, ale przede wszystkim odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowia i w profilaktyce wielu chorób. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego dietetyka, pozwoliły dzieciom w przystępny i atrakcyjny sposób poznać zasady prawidłowego żywienia. Pani Justyna pokazała dzieciom jak wybierać zdrowe produkty do codziennej diety oraz wskazała alternatywy dla niezdrowych i fast foodowych przekąsek i potraw. Uświadomiła również dzieciom jak niezdrowe jedzenie wpływa na ich życie i zdrowie. Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą, która polegała na prawidłowym doborze produktów spożywczych na zdrowy talerz.
Ewa Witkowska i Wioletta Mutwil


fot. Wioletta Mutwil i Ewa Witkowska
 
STOPKA