SP1 Aktualności Playcodemonkey.com - koderzy z klas piątych nie odpuszczają środa, 12 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Playcodemonkey.com - koderzy z klas piątych nie odpuszczają

   Playcodemonkey.com – to kolejna strona do nauki podstaw programowania. Naszym zadaniem jest odzyskanie bananów skradzionych przez goryla. Sterujemy małpką, która udaje się za gorylem i zbiera banany wypadające mu z dziurawego worka. Pokonujemy wraz z małpką różne przeszkody. Do pokonania jest 30 etapów (wersja darmowa). Komendy, które wydajemy małpce wpisujemy z klawiatury, albo klikając klocki u dołu ekranu. Do poleceń, które już znamy dochodzą obrót w kierunku obiektu, obrót o podany kąt. W rozgrywce możemy też sterować żółwiem, który pomaga naszej małpce zebrać owoce. Uczniowie klas piątych skorzystali z przygotowanych kont i kodowali w wirtualnej klasie. Daje to możliwość obserwowania postępów kolegów na mapie.

   Zapraszam do samodzielnego lub grupowego kodowania na www.playcodemonkey.com
Cezary Sułkowski

fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA