SP1 Aktualności Turniej Przyrodniczy klas II i III piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Turniej Przyrodniczy klas II i III

   Wraz z wiosną w szkolnej świetlicy pojawiły się pierwsze listki na drzewach, przyleciały ptaszki i… motylki. Było to dobrym pretekstem do przeprowadzenia Turnieju Przyrodniczego dla klas II i III. Motywem przewodnim były kolorowe motyle, dlatego też nasze pierwszaczki przygotowały niespodziankę dla uczestników turniej – zaśpiewały i zatańczyły taniec motyli do utworu „Kto by nie chciał być motylem”.

Turniej miał sześć rund – wszystkie dotyczyły przyrody, ekologii i ochrony środowiska.
Runda pierwsza – quiz, to pytania o ochronę środowiska
Runda druga – rebus, związany z przyrodą
Runda trzecia – zagadki, o przyrodzie
Runda czwarta – krzyżówka, przyrodniczo- ekologiczna
Runda piąta – układanka, ekologiczno-matematyczna
Runda szósta – plakat, do muzyki Antonio Vivaldiego „Cztery pory roku: wiosna”.

Turniej przebiegał w miłej i pełnej dobrej rywalizacji atmosferze.
Organizatorki (nasze panie ze świetlicy) podsumowały punktację i przekazały wyniki, a także nagrodziły każdego uczestnika rywalizacji. Pierwszaczki za piękny występ również dostały mały upominek oraz coś słodkiego. ;)
 
Zapraszamy za rok!
Panie Monika, Patrycja, Stanisława i Elżbieta

fot. Patrycja Dudkiewicz
 
STOPKA