SP1 Aktualności Jedynka na konferencji w Dublinie wśród pionierów programu eTwinning czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Jedynka na konferencji w Dublinie wśród pionierów programu eTwinning

   W tym roku szkolnym nasza szkoła została Europejską Szkołą eTwinning. W związku z otrzymaniem tego wyróżnienia zostaliśmy zaproszeni na konferencję tematyczną szkół eTwinning, która odbyła się w dniach 9-11 maja w Dublinie, stolicy Irlandii.

   Wzięło w niej udział tylko 11 nauczycieli z całej Polski, wśród nich Izabela Mielniczek, koordynator projektów w naszej szkole. Odznaka Szkoły eTwinning jest prestiżowym wyróżnieniem i sukcesem nie tylko poszczególnych nauczycieli, ale także gratyfikacją dla całej szkoły. Nagrodzone tą odznaką szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:
  • Praktyka cyfrowa
  • Praktyka w zakresie eBezpieczeństwa
  • Twórcze i innowacyjne podejścia do nauczania
  • Promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry
  • Promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów.
   Łącznie tytułem szkoły eTwinning może się pochwalić 109 polskich szkół.

   Hasłami przewodnimi spotkania pionierów programu eTwinning była szeroko rozumiana współpraca między nauczycielami, racjonalne liderowanie, bezpieczeństwo w sieci czy umacnianie udziału uczniów i rodziców w projektach. Uczestnicy spotkania planowali również działania swoich szkół w procesie dalszego rozwoju szkoły i udziału w programie, a prezentacja dobrych praktyk przygotowana przez przedstawicieli lokalnej szkoły stała się inspiracją do podejmowania kolejnych innowacyjnych działań w szkole.
Izabela Mielniczek

fot. Izabela Mielniczek
 
STOPKA