SP1 Aktualności Pyry, bejmy, bimba, kociamber, klapiok, tej! - wycieczka do Poznania piątek, 07 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Pyry, bejmy, bimba, kociamber, klapiok, tej! - wycieczka do Poznania

   13 czerwca klasy 4a, 6b, 6c oraz 7b wraz z wychowawcami wybrały się do stolicy Wielkopolski – Poznania. Odwiedziliśmy stadion INEA, na którym odbyły się rozgrywki EURO 2012 i dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat poznańskiej drużyny piłkarskiej Lech Poznań. Następnie wybraliśmy się do Rogalowego Muzeum Poznania na warsztaty z pieczenia Rogali Świętomarcińskich, a także poznaliśmy bliżej historię Poznania oraz gwarę poznańską. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat czeladnika :-) Ostatnim punktem wycieczki była interaktywna wystawa w Skoda Auto Lab, gdzie doświadczyliśmy typowe sytuacje drogowe na symulatorach (w tym dachowania) oraz uczestniczyliśmy w ciekawych prelekcjach na temat bezpieczeństwa na drodze.
Katarzyna Maciejak
Bożena Masłowska
Edyta Pawlus
Karolina Wojtiuk
fot. K. Maciejak
 
STOPKA