SP1 Aktualności Dzień Bezpiecznego Internetu czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Dzień Bezpiecznego Internetu

   Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

   Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

   W naszej szkole również odbyły się zajęcia związane z bezpieczeństwem w sieci. Powstało wiele prac plastycznych – nagrodzone prace zostały zaprezentowane w holu szkoły, oraz na gazetkach w gabinetach informatycznych. Uczniowie wykonywali również prezentacje, rysunki w programach graficznych powstała strona z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu . Pamiętajmy, że należy dbać o swoje bezpieczeństwo oraz innych użytkowników internetu i przestrzegać zasad netykiety.
Teresa Kamińska
Cezary Sułkowski
 
fot. Teresa Kamińska i Cezary Sułkowski
 
STOPKA