SP1 Aktualności Code.org - propozycja na wakacje piątek, 07 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Code.org - propozycja na wakacje

   Uczniowie klas piątych w maju i czerwcu zmagali się z kodowaniem na stronie code.org. W klasie czwartej poznali podstawy, a w klasie piątej rozwiązują zadania na poziomie 2. Przez wszystkie etapy kursu przeprowadzają nas animowane postacie, które są urozmaiceniem gry-nauki i ułatwiają zapamiętywanie pomysłów na rozwiązanie problemu.

   Zadania uczą kodowania opartego o bloki, które można znaleźć w JavaScript, w jednym z najpowszechniej stosowanym języku programowania na świecie. Na miejsce do wykonywania zadania składa się duży obszar roboczy, bloki są umieszczone w kategoriach, jest też obszar ze wskazówkami i miejsce gdzie znajdują się bloki w formie kodu, który można podglądnąć.

 Uczniowie otrzymują login klasy i własny kod dostępu. Wszystkie rozwiązane zadania są zapisywane i można do nich wrócić w każdej chwili, zmieniając kod, lub go poprawiając osiągając w ten sposób lepszy wynik. Oczywiście w czasie wakacji można również kodować. Wystarczy założyć darmowe konto. Polecam, szczególnie w deszczowe dni i chłodne wieczory.
Cezary Sułkowski

fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA