SP1 Aktualności Narodowe Czytanie czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Narodowe Czytanie

   11 września nasza szkoła przyłączyła się do krajowej akcji Narodowe Czytanie, którego patronatem jest sam prezydent Polski. W tym roku wróciliśmy do klasyki nowel, których autorami są E. Orzeszkowa, H. Sienkiewicz, W. Reymont, S. Żeromski, B. Prus. Nasza uczennica Ewelina Hirsch zaprezentowała dzieciom uczęszczającym do świetlicy szkolnej nowele E. Orzeszkowej, pt: "Dobra Pani". Jest to smutna historia pewnej dziewczynki mówiąca o przywiązaniu, porzuceniu i nudzie.... Małe świetliki aktywnie wysłuchały utworu, uczestniczyły w dyskusji, chętne dzieci wykonały prace plastyczne głównej bohaterki. Dziękujemy Ewelince za pięknie przygotowany tekst.
Anna Andrukiewicz, Małgorzata Nalaskowskafot. Anna Andrukiewicz
 
STOPKA