SP1 Aktualności Wycieczka do Parku Mużakowskiego środa, 12 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wycieczka do Parku Mużakowskiego

   W piękny wrześniowy dzień uczniowie klas 3c, 3d i klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Łęknicy, zamiast siedzieć w szkolnych ławkach, wybrali się wraz w opiekunami na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Miała ona nie tylko charakter integracyjny. Jej głównym celem była przede wszystkim edukacja przyrodnicza. Park Mużakowski - wpisany do światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się on na terenie przygranicznym polsko-niemieckim, przepływa przez niego Nysa Łużycka. Przez około 2 godziny grupa spacerowała po pięknym parku podziwiając różnorodny krajobraz. świeże powietrze, pieczone kiełbaski oraz tak ważne Sprzątanie świata to wszystko jeszcze mieliśmy zaoferowane w tym dniu. Nad nami czuwał pan Przewodnik- Andrzej Marszałek. Tutaj uczniowie wędrując po parku dzieci poznały florę występującą w różnych zakątkach świata, obejrzały ciekawe miejsca i podziwiali piękno polskiej natury. Po ciężkiej pracy odpoczywaliśmy przy ognisku i zajadaliśmy się pieczonymi kiełbaskami. Na koniec dzieci z SP w Łęknicy zaprezentowały nam krótką historię Łęknicy. Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze.
Wioletta Bas, Halina Pietrzak, Honorata Kryszewska oraz Lena Kozik klasa 3c.


fot. Wioletta Bas
 
STOPKA