SP1 Aktualności Tydzień Kodowania 2019 w ODN w Zielonej Górze i SP1 Żary sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Tydzień Kodowania 2019 w ODN w Zielonej Górze i SP1 Żary    16 października w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019 w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze odbyły się zajęcia z warsztatami dla nauczycieli. Część pierwsza dotyczyła robotów typu MakeBlock. Warsztaty prowadzili uczniowie II Ekologicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Zielonej Górze pod kierunkiem nauczyciela Mariusza Szpakowicza. Uczniowie liceum byli instruktorami, pokazali jak składa się roboty, programuje i steruje nimi. 
   Druga część zajęć to zapoznanie z aplikacją PixBlocks, - rozbudowanym narzędziem informatycznym przydatnym do nauki programowania już od klasy pierwszej.
   W naszej szkole w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbywają się lekcje z kodowania w klasach ósmych w programie Scratch. Wkrótce do kodujących ósmoklasistów dołączą uczniowie klas czwartych i piątych, którzy będą kodowali na stronach: Botlogic.us i Lightbot.com. Październikowe kodowanie zamkną klasy szóste i siódme rozwiązując zadania na stronie Code.org. i PixBlocks.comWkrótce fotorelacja.
Cezary Sułkowski

fot. Cezary Sułkowski

 
STOPKA