SP1 Aktualności Uroczysty Dzień Edukacji Narodowej w SP 1 w Żarach - klasy młodsze piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Uroczysty Dzień Edukacji Narodowej w SP 1 w Żarach - klasy młodsze

   14 października 2019 r. uczniowie klasy 2A i 2D wraz z wychowawcami przygotowali apel z okazji Święta Edukacji. Podziękowali w ten sposób za trud wkładany w ich edukację i wychowanie. Jest to ważny dzień, ponieważ upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela to święto jest obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.
Krystyna Rewaj


fot. Krystyna Rewaj
 
STOPKA