SP1 Aktualności Turniej Pięknego Czytania dla klas 2 i 3 połączony z lekcją ekologii z panem leśnikiem poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Turniej Pięknego Czytania dla klas 2 i 3 połączony z lekcją ekologii z panem leśnikiem

   28 października 2019 r. odbył się w bibliotece szkolnej nietypowy Turniej Pięknego Czytania dla klas 2 i 3 połączony z lekcją ekologii z panem leśnikiem.

   Reprezentanci klas oprócz czytania fragmentów książki R. Piątkowskiej Gang Słodzików otrzymali nietypowe zadania. Pierwszym z nich było rozwiązanie krzyżówki dotyczącej różnych pozamiejskich krajobrazów, następnie ułożenie napisów z warstwami lasu w kolejności od najniższej warstwy do najwyższej. Grupa dzieci z zaproszonym gościem udała się na zajęcia w terenie i zbierała nasiona drzew do posiania. Pozostałe dzieci wykonywały w zespołach prace plastyczne „Leśna polana” z surowców wtórnych. Wszystkie niewykorzystane materiały uczniowie posegregowali i wyrzucili do odpowiednich pojemników do segregacji odpadów.

   Po powrocie z wycieczki pan leśniczy omówił zasady siania i sadzenia młodych drzewek oraz zademonstrował sianie nasionek. Każda z grup doskonale poradziła sobie z kolejnym zadaniem i zasiała nasionka jarzębiny, klonu i grabu.

   Turniej Pięknego Czytania był podsumowującą uroczystością szeregu działań, w które zaangażowane były klasy 1,2,3 biorące udział w Ogólnopolskim Konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodzików” . Uczniowie klas 2 i 3 wykonali dekorację prezentującą siłę dziecięcej wyobraźni Magiczne Drzewo wykonane z surowców wtórnych i wykorzystane podczas Szkolnego Turnieju Pięknego Czytania. Ponad to dzieci z klas 2 i 3 otrzymały dzienniczki czytania na naklejki, które miały je zainspirować do codziennego głośnego czytania.

Zwycięzcy Turnieju Pianego Czytania klas 2 i 3:

I miejsce Stanisław Jans klasa 2a

II miejsce Marlena Polaczek klasa 3b

III miejsce Jakub Łopuch klasa 3c


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do codziennego czytania. W bibliotece mnóstwo książek czeka właśnie na Ciebie.
Anna Andrukiewicz, Małgorzata Fedorowicz - Nalaskowska


fot. Anna Andrukiewicz
 
STOPKA